تبلیغات
پاتوق - ماسونی ها

پاتوق
 
شاید اول نباشیم اما بهترینیم
داغ کن - کلوب دات کام
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

ماسونها اهمیت زیادی به راز و رمز قائل اند. رمزی که به ظاهر معنی خاصی ندارد از نظر آنان حامل مفاهیم زیادی است. ماسونها با زبانی که هر کس قادر به فهم و درک معنی خاص آن نمی باشد مطالب را به همدیگر تفهیم می نمایند. در بررسی رمزهای ماسونی (از نظر شکل ، شماره یا رنگ) به الگوهای زیادی که از تورات تحریف شده گرفته شده ، بر می خوریم. 


«کتاب قبّاله ، خدا را به شکل انسان آسمانی بصورت درختی ده شاخه ملاحظه می کند. مظاهر دهگانه الهی که اولین آنها از نور حق ساطع شده ، با متابعت از قوانین جنسی در هر شاخه آن جای داده می شود ، بدینوسیله اولین و بالاترین مقام که نر و فعال است یعنی عقل و حکمت ، پدر را تمثیل می کند ، دیگری که ماده و منفعل است یعنی ذکاء مادر را تمثیل می نماید. از ذکاء دو مظهر خارج می شود ، یکی نر و فعال بوده ، لطف ، و دیگری ماده و منفعل بوده ، قدرت است. اینها دستهای نمودار را بیان می کنند لطف و قدرت با زیبایی در قلب ادغام می شوند ، در نهایت از لطف ، ظفر که نر و فعال است و از قدرت ، شرف که ماده و منفعل است منشعب می گردد ، اینها نیز با دو پای نمودار مطابقت دارندو در اساس جمع می شوند ، سمبل اساس آلت تناسلی است. سمبلی در بالای سر همه قرار دارد و آن تاج است ، دیگری نیز در زیر پا قرار دارد و آن پادشاهی است.»  (شاگرد ، کمک استاد ، استاد، صفحه 63) 

(البته در این نمودار به جای ذکا از معرفت ، لطف = رحمت ، قدرت = قهر و سطوت ، زیبایی = جلال و شکوه ، ظفر = فتح و پیروزی ، شرف = ملک / شاه آمده است که البته همگی همان معانی را دارند.) 

                                             

                        

هر قسمت نمودار مربوط به یکی از مسؤلین لژ است به ترتیب زیر : 

1- تاج : استاد محترم 

2- عقل و حکمت : خطیب 

3- ذکاء : کاتب 

4- لطف : مأمور امور خیریه (!!!) 

5- قدرت :خزانه دار 

6- زیبایی : مسؤل مراسم 

7- شرف : نگهبان 1 

8- ظفر : نگهبان 2 

9- اساس : محقق 

10- پادشاهی : خادم


هماطور که می دانید هر درجه در فراماسونری دارای علامت های مخصوص به خود است. ایستادن ، دست دادن و دیگر اعمال ماسون ها طبق هر درجه به شکل مخصوصی است. در این بخش سعی می شود تعدادی از علامت ها و ژست های ماسونی را با تصویر به شما عزیزان نشان دهیم. 

 

اولین عکس مربوط به حالت ایستادن ماسون های درجه 33 (ماسون اعظم) می باشد. 

 

                                        

   

            

 

                             

 

این هم مدل دست دادن ماسونهای درجه 3  

 

                       

                                           

«برادران و دوستانمان امسال نیز در اطراف سفره آداب و رسوممان ، بر سر نان و نمک حلقه زده اند.» 

خوردن نان و نمک که برای ماسونها محترم شمرده می شود ، از نظر یهودیان نیز یکی از آداب مهم دینی و جزء شعائر مذهبی محسوب می شود. 

لاویان ، باب 2 ، آیه 13 : 

«و هر قربانی هدیه آردی خود را به نمک نمکین کن و نمک عهد خدای خود را از هدیه آردی خود باز مدار با هر قربانی خود نمک بگذران.»

rss

جنگجویان صلیبی 

بیشتر مورخان فراماسونری متفق القول بر این باورند که مبدأ این سازمان به جنگ های صلیبی باز می گردد ، اگرچه فراماسونری به طور رسمی در اوایل قرن هجدهم در انگلستان بنا نهاده شد ، اما ریشه ها و مبادی آن به جنگ های صلیبی قرن دوازدهم باز می گردد. در نقطه عطف حکایت فراماسونری دسته ای به نام شوالیه های معبد قرار دارند. 

بر خلاف آنچه بسیاری بر آن اصرار می ورزند ، جنگ های صلیبی نه اردوکشی نظامی با هدف گسترش مسیحیت ، بلکه تنها با اهداف مادی صورت پذیرفتند. در دوره ای که اروپا فقر شدید و بیچارگی مفرط را تجربه می کرد ، کامیابی و رفاه شرق ، به خصوص مسلمانان خاورمیانه توجه اروپائیان را به خود جلب نمود. این وسوسه ، رونمایی از مذهب به خود گرفت و به سمبل های مسیحی مزین گردید. در عین حال اندیشه جنگ های صلیبی از میل به منافع مادی و دنیایی متولد شده بود و این ، علت تغییر رویکرد مسیحیان اروپا از سیاست های صلح طلبانه در دوران اولیه تاریخشان ، به تجاوز های نظامی ویرانگر به شمار می رفت. 

بنیان گذار جنگ ها پاپ اربن دوم بود. وی در سال 1095 میلادی ، مجلس  کلرمونت را که اصول اصلاح طلبانه پیشین مسیحیت در آن متروک گردید ، فرا خواند. دعوت به جنگ با نیت به چنگ آوردن سرزمین های مقدس از دست مسلمانان اعلام گردید و در پی آن لشگر بزرگی از صلیبیان تشکیل شد که سربازان نظامی و ده ها هزار نفر از مردمان عادی آن را تشکیل می دادند. 

مورخان بر این باورند که اقدام اربن دوم با انگیزه خنثی کردن یکی از رقبای طالب سمت پاپی صورت پذیرفت. به علاوه شاهان اروپا ، شاهزادگان ، اشراف و دیگران در حالی دعوت پاپ را با شور لبیک گفتند که مقصودی جز اغراض دنیایی نداشتند. 

بنا به گفته «دونالد کوئلر» از دانشگاه ایلینوی : 

شوالیه های فرانسوی به دنبال زمین های بیشتر بودند. تجار ایتالیایی امیدوار بودند تجارت خود را در بنادر خاورمیانه توسعه دهند. شمار وسیع مردم بینوا تنها برای فرار از سختی زندگی روزمره خویش به هیئت اعزامی پیوستند. 

این جمعیت حریص در راه خود به شرق بسیاری از مسلمانان و حتی یهودیان را به امید یافتن طلا و جواهرات قتل عام کردند. صلیبیان حتی شکم قربانیان را برای یافتن طلا و سنگ های قیمتی که گمان می کردند آنها را قبل از مرگ بلعیده اند ، پاره می کردند.

 

                                                


کلاه استاد در حجره میانی ، بر سرش قرار دارد. در طول جلسه آن را از سرش بر نمی دارد. کلاه نشانه برتری و امتیازات استاد است ، در عهد عتیق ، در مراسم ، اشراف تاج بر سر می نهادند ، کلاه استاد اعظم هم به این تاج تشبیه می شود.  «شاگرد ، کمک استاد ، استاد صفحه 106»  

کلاه شاپوی ماسون ها که در موقعیت تشکیلاتی جای به خصوصی به خود اختصاص داده ، از کلاه شاپوی خاخام های یهودی گرفته شده است. 

                  

                              

rss

برای دستیابی به تاریخ ماسونی ، به ارقام تاریخ معمولی عدد چهار هزار اضافه می گردد ، بدین وسیله به طوریکه در تورات نیز آمده است ، تاریخ و تقویم ماسونی تا آغاز خلقت بشر به عقب کشیده شده است. برابر تقویم ماسونی ماه مارث اولین ماه سال ، و فوریه آخرین ماه است. مارث مصادف با ماه بره (برج حمل یا فروردین ماه خورشیدی) و فوریه با ماه ماهی (برج حوت یا اسفند ماه خورشیدی) مطابقت دارد ، پس از تشکیل محفل بزرگ در انگلستان ، کمیسیونی به ریاست جمس آندرسون ، مامور تحقیق درباره تاریخ ماسونها گردید. این شخصیت که بعدها وظیفه کمیسیون را به تنهایی عهده دار شد در سال 1723 کتابی تحت عنوان «قوانین اساسی ، تاریخ و نظام عمومی ماسون ها » منتشر ساخت ، در این اثر در مقابل تاریخ انتشار کتاب ، به عنوان تاریخ ماسونی عدد 5723 قید گردید. «نشریه شرق بزرگ سال 1923 شماره 6»


ماسون ها برای مخفی نگه داشتن اسرار ، اهداف ، برنامه ها و فعالیت های خویش ، الفبای رمزی و مخصوصی را در بین خود به کار گرفته اند که شامل سیستم های مختلفی از قبیل سیستم فرانسوی ، سیستم انگلیسی و ...است. 

ریشه الفبای ماسونی که از گونیاها به وجود آمده ، متکی به الفبای عبری است. «شاگرد ، کمک استاد ، استاد صفحه 45» 

              

                      


ماسونی نه فقط به علت ارتباط های افسانه ای ، بلکه به جهت قرار گرفتن معبد مقدس حضرت سلیمان در اراضی موعود ، از نزدیک با اراضی مقدس در ارتباط است. «نشریه معمارستان ، سال 1982 شماره 45 صفحه 7»

موضوع مقدس شمردن یهودیان توسط ماسون ها دو علت دارد : 

1- شروع تاریخ ماسونی (افسانه ماسونی) در اراضی مذکور 

2- وقوع معبد سلیمان در این اراضی و احداث آن توسط حیرام که تا درجه پدری در نظر ماسون ها بزرگ جلوه داده شده است. 

                                     

                           

                                         اراضی مقدس !

rss

منظور از فرزندان زن بیوه ، ماسون ها هستند. در مورد این تعبیر بررسی های زیادی به عمل آمده است. این افکار ناشی از آن است که حیرام فرزند یک زن بیوه بوده است. «شاگرد، کمک استاد، استاد صفحه 106» 

 

برادر عزیزم ، ملاحظه می کنی که از تماس آشکار با دردها و نقاط ضعف خویش ابایی ندارم ، مجبور به ازدیاد فعالیت های اجتماعیمان هستیم ، صندوق بیمه مان باید تقویت شود ، اشک چشمان فرزندان زن بیوه ، به نحو مشفقانه ای باید پاک شود. «شرق بزرگ شماره 17 سال 1934»

rss

«افسانه حیرام ،یک حقیقت است ، و مراسم عضویت یک کاندیدای ماسونی به علّت تمثیل افسانه حیرام ، یک مراسم سمبلیک محسوب می شود.» (کتاب شاگرد ، کمک استاد ، صفحه 102 - این کتاب ماسونی ترجمه کتاب سمبل های ماسونی نوشته ژول بوخر است.) 

افسانه حیرام با آیات زیر در تورات شروع می شود : 

اول پادشاهان ، باب 7 آیه 13 : 

«و سلیمان پادشاه فرستاده از صور آورد ، او پسر زن بیوه از سبط نفتالی بود و پدرش اهل صور و مسگر بود ، او پر از حکمت و مهارت در صنعت مسگری بود پس نزد سلیمان پادشاه آمده تمامی کارهایش را انجام داد و دو ستون برنج ریخت که طول هر ستون هجده ذراع بود و ریسمانی دوازده ذراع ستون دوم را احاطه داشت.»  

 

                   

                         عکس استاد حیرام  

 

 در نشریه ماسونی (شرق بزرگ) همین استاد حیرام که که به روایت تورات معمار معبد سلیمان است ، به شکل زیر توصیف گشته است : 

«در نهایت ، چون اثر خارق العاده پدرمان از سنگ ساخته شده بود ، ویران گردید» (نشریه شرق بزرگ شماره 16 صفحه 22) 

در نشریه ماسونی استاد حیرام سازنده معبد بزرگ یهودیان به عنوان پدر ماسون ها و معرفی می گردد ، بدینگونه دلیل دیگری بر وجود ارتباط بین یهودیگری و مرام ماسونی ، متجلی می شود. ضمناً طبق مفاد آیات فوق استاد حیرام به عنوان پسر زن بیوه معرفی شده است. 

                            

rss

در حالیکه در تورات تحریف شده ، برای قتل عام ، کشتار و ایجاد رعب و وحشت در بین سایر ملل احکامی و فرامینی خطاب به قوم یهود صادر شده ، دستور العمل های به خصوصی هم درباره اعمال سری وجود دارد که در صورت اجرای آنها ضمن نابودی ملل ، کسی هم متوجه مجری نقشه نخواهد شد گردید و نام یهودی پشت پرده مانده خواهد ماند. 

فراماسونری که ارتباط نزدیک آن با صهیونیسم ، فقط با دستیابی به مدارک بسیار سرِّی مشخص گردیده است  ، عیناً بر مبنای تلقینات تورات شکل گرفته و در حقیقت یکی از شاخه های مخفی و سری فعالیت های یهودی گری است. 

ماسون ها سعی بر این دارند که ارتباط نزدیک تشکیلاتشان را با یهودی ها مخفی نگه دارند. چون از دیدگاههای خودشان ، به جای عرضه آشکار اهداف و فعالیت های موازی با آرمان صهیونیسم ، فعالیت سری و پشت پرده ، در قالب افراد خیر و ایجاد موسسات کمک رسانی و نظیر اینها ، نتایج پربارتری دارد. به علت ارتباط مستقیم و نزدیک فراماسونری و یهودیت ، نحوه انجام مراسم و تشریفات ، اصول و آداب احکام فراماسونری از تورات تحریف شده سرچشمه گرفته است. 

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ